تبلیغات گوگلی و CPC

تبلیغات گوگل بستری است که برای تبلیغ در فهرست نتایج گوگل و دیگر همکاران آن استفاده می‌شود. CPC یعنی تبلیغات کلیکی که هزینه آن به ازای هر کلیک روی تبلیغ شما محاسبه می‌شود.

تماس با ما

یکی دیگر از خدماتی که در آژانس دیجیتال مارکتینگ توکان ارائه می‌شود مدیریت تبلیغات گوگل و تبلیغات CPC است. متخصصان مارکتینگ ما با بررسی نیازهای تبلیغاتی شما، مخاطب هدف شما و اهداف کسب‌وکار شما، برای این تبلیغات برنامه‌ریزی کرده و در صورت نیاز محتوای آن را نیز تامین می‌کنند. سپس اجرای آن را آغاز می‌کنند. تحلیل نتایج این تبلیغات و حتی گزارش روند اجرای آن نیز با تمام جزئیات در اختیار شما قرار می‌گیرد. مدیریت صحیح تبلیغات گوگل و CPCاهمیت بسیار بالایی دارد؛ چرا که در غیر این صورت هزینه‌ تبلیغات شما هدر رفته و اهداف مورد نظر شما نیز حاصل نمی‌شوند. از طرفی جدا از هدر رفتن بودجه تبلیغاتی، احتمال خدشه‌دار شدن رتبه و اعتبار وب‌سایت شما نیز وجود دارد. در مقابل اگر مدیریت آن‌ها به درستی انجام شود، میزان بازگشت سرمایه و بازدهی آن‌ها بسیار بالا خواهد بود.

فرآیند تبلیغات گوگل و CPC

تبلیغات گوگل سرویسی است که توسط گوگل برای نمایش تبلیغات به مخاطبان و مشتریان بالقوه ایجاد شده است. این سرویس به دو بخش تقسیم می‌شود. تبلیغ در شبکه جست‌وجو که یعنی تبلیغ شما در فهرست نتایج گوگل با توجه به جست‌وجوی مخاطب به او نشان داده می‌شود؛ و تبلیغ در شبکه نمایشی که یعنی تبلیغات شما در سایت‌های همکار گوگل نمایش داده می‌شوند. ویژگی تبلیغات گوگل هدفمندی بالا و گستردگی رسانه‌های تبلیغاتی آن است. به این ترتیب شما تبلیغات خود را فقط به مخاطبی نشان می‌دهید که بیشتر امکان جذب او وجود دارد. از طرفی گستردگی رسانه‌های تبلیغاتی هم دست شما را در انتخاب سایت منتشرکننده تبلیغ باز می‌گذارد و به این صورت می‌توانید مرتبط‌ترین سایت‌ها را انتخاب کنید. این دو ویژگی باعث می‌شوند که هزینه تبلیغات شما هدفمند و بهینه باشند. علاوه بر این‌ها نتایج این تبلیغات نیز کاملا قابل سنجش و تحلیل هستند. CPC تبلیغات کلیکی است که با استفاده از آن تبلیغات شما در سایت‌های مرتبط به مخاطبان هدف نمایش داده می‌شود. هزینه این تبلیغات به ازای هر مخاطبی که روی تبلیغ شما کلیک کند محاسبه می‌شود. ویژگی این تبلیغات هم به‌صرفه‌بودن و هدفمندی بسیار زیاد آن است.

مراحل انجام خدمت تبلیغات گوگلی در آژانس توکان


تماس با آژانس توکان

1

کامل کردن فرم اولیه درخواست تبلیغاتCPC

2

پیشنهاد کلمات کلیدی توسط مشتری

3

بررسی کلمات کلیدی و ارائه پروپوزال توسط تیم دیجیتال مارکتینگ توکان

4

شارژ پنل

5

ساخت کمپین‌ها

6

ارائه گزارش کمپین‌ها

7

سوالات متداول

تفاوت تبلیغات گوگل و CPC چیست؟

مهم‌ترین تفاوت آن‌ها در این است که شما از طریق تبلیغات گوگل می‌توانید تبلیغ خود را در فهرست نتایج گوگل و هزاران سایت همکار گوگل به مخاطب نشان دهید، از طرفی سرویس تبلیغات گوگل خود یکی از هزاران ارائه‌دهنده CPC است و CPCها تنها از طریق تبلیغات گوگل ارائه داده نمی‌شوند.

هزینه تبلیغات CPC بر چه اساسی محاسبه می‌شود؟

هزینه این نوع تبلیغات با توجه به بازخورد مورد انتظار شما متفاوت است و بر اساس تعداد کلیک‌ها، تعداد لیدها (مشتریان بالقوه)، تعداد ثبت‌نام‌ها در وب‌سایت مورد نظر و... محاسبه می‌شود.

گزارش‌های تبلیغات CPC چگونه ارائه می‌شوند؟

این گزارش‌ها جامع بوده و جزئیاتی چون هزینه هر کلیک، نرخ تبدیل، عملکرد کلی و... را شامل می‌شود. علاوه بر این، تاثیر تبلیغات بر اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت کسب‌وکار شما را نیز بررسی می‌کند.

هدفمندی تبلیغات گوگل و CPC چگونه است؟

در تبلیغات گوگل و CPC تبلیغ شما فقط به مخاطب هدف شما نمایش داده می‌شود. مخاطب هدف بر اساس موقعیت مکانی، زبان، جنسیت، سن، درآمد، علایق، سیستم عامل مورد استفاده، اپراتور اینترنتی و موارد دیگر تعیین می‌شود. به این صورت احتمال جذب او نیز بالاتر می‌رود.

بهینه بودن این تبلیغات چگونه است؟

بهینه بودن یعنی شما تنها زمانی هزینه تبلیغات را پرداخت می‌کنید که مخاطب هدف شما به آن واکنش نشان دهد و روی آن کلیک کند. به این ترتیب مخاطب هدف به مشتری بالقوه تبدیل می‌شود و تبلیغ شما بازخورد مورد نظرتان را گرفته است.

مدیریت تبلیغات گوگل چگونه است؟

انجام این کار دشواری‌های خودش را دارد و اگر در آن مهارت لازم را نداشته باشید نه تنها نتیجه مورد نظر را نمی‌گیرید، بلکه بودجه خود را نیز هدر می‌دهید. علاوه بر این‌ها اگر کاربری با تبلیغات نامرتبط در گوگل به سایت شما بیاید و تنها پس از چند ثانیه آنجا را ترک کند ممکن است حتی به رتبه و اعتبار سایت شما نیز خدشه وارد شود.

آیا تبلیغات در گوگل بر سئو سایت اهمیت دارد؟

تبلیغات در گوگل به طور مستقیم بر سئو تاثیر نمی‌گذارد و رتبه سایت شما با درنظرگرفتن بک‌لینک‌های تبلیغاتی محاسبه نمی‌شود. اما این تبلیغات بر بیشتر شناخته شدن شما تاثیر دارد که غیر مستقیم رتبه ارگانیک و اعتبار شما را بهبود می‌بخشد.

سفر تا اوج با اولین گام آغاز می‌شود. از ما بپرسید که چگونه قرار است دیجیتال مارکتینگ کسب‌وکارتان را متحول کنیم.

۶۴۰۶۳۱۳۲

به طور کلی تبلیغات در گوگل و تبلیغات کلیکی (CPC) بسیار بهینه و هدفمند هستند. این تبلیغات تنها مخاطبانی را به سوی سایت شما روانه می‌کنند که تمایل به انجام اقدامی سودآور دارند. همین امر بازگشت سرمایه شما را تضمین می‌کند.

تماس با ما