تولید و بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا فرآیندی است شامل تولید محتوا و انتشار استراتژیک آن با هدف جذب مخاطب، تحریک او به انجام اقدامی سودآور و در نهایت تبدیل او به مشتری.

تماس با ما

یکی از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ توکان، تولید و بازاریابی محتوا است. تولید و انتشار محتوای مورد نظر، با توجه به نیازهای کسب‌وکار شما، با استراتژی و برنامه‌ریزی ویژه‌ای صورت می‌گیرد. این استراتژی تعیین‌کننده نوع محتوا است و با توجه به آن محتوا به صورت متنی، صوتی، ویدئویی و یا حتی ترکیبی از این موارد تولید می‌شود. در تولید این محتوا تمام استانداردهای لازم نیز رعایت می‌شوند. تولید محتوای مناسب و انتشار آن مطابق با استراتژی تعیین‌شده، در جذب مخاطب هدفمند بسیار موثر است. از طرفی علاوه بر جذب مخاطب، او را به یک مشتری بسیار وفادار نیز تبدیل می‌کند که خود نوعی بازاریابی ربایشی محسوب می‌شود. هزینه بازاریابی محتوا در مقایسه با دیگر روش‌های معمول بازاریابی بسیار کمتر بوده و بازده آن بسیار بیشتر است.

فرآیند تولید و بازاریابی محتوا

به فرآیندی که شامل تولید و انتشار محتوای ارزشمند و قانع‌کننده جهت جذب و درگیر کردن مخاطب با هدفِ تبدیل او به مشتری و تحریک او به انجام اقدامی سودآور است، بازاریابی محتوا می‌گویند. تولید محتوا یکی از بخش‌های بازاریابی محتوا است که محتوای تولیدشده در این بخش شامل محتوای متنی، محتوای تصویری، محتوای ویدئویی، محتوای صوتی، و... می‌شود. هرکدام از این انواع محتوا، بسته به نیاز، به صورت جداگانه یا ترکیبی ارائه می‌شوند. بخش انتشار محتوا نیز با استراتژی ویژه‌ای انجام می‌گیرد تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. برتری بازاریابی محتوا نسبت به روش‌های دیگر بازاریابی در این است که با استفاده از آن رابطه‌ای مستقیم میان کسب‌وکار و مخاطب ایجاد می‌شود که در نهایت مخاطب را به مشتری بسیار وفاداری تبدیل می‌کند. در کنار جذب مشتری جدید، این روش در حفظ مشتری قدیمی نیز بسیار موثر است. از طرفی این روش بسیار استراتژیک بوده و نتایج حاصل از آن نیز قابل بررسی و تحلیل هستند. هزینه این روش نیز در مقایسه با روش‌های دیگر بسیار پایین‌تر است. همه این موارد در کنار هم، بازاریابی محتوا یا کانتنت مارکتینگ را به یکی از موفقیت‌آمیزترین روش‌های بازاریابی تبدیل کرده ‌است.

مراحل انجام خدمت تولید محتوا در آژانس توکان


تماس با آژانس توکان

1

کامل کردن فرم اولیه درخواست محتوا

2

انتخاب موضوعات و کلیدواژه‌ها با پیشنهاد و هماهنگی مشتری

3

ایجاد ساختار پیلار-کلاستر (در صورت نیاز)

4

کی‌ورد ری‌سرچ (در صورت نیاز)

5

آماده‌سازی نهایی موضوع

6

تحویل به نویسندگان تیم توکان

7

دریافت مطالب از نویسندگان و بازبینی نهایی توسط ویراستاران تیم

8

ارسال به مشتری

9
هزینه‌های تولید محتوا
شماره پکیج مبلغ به‌ازای یک کلمه (تومان)
1 ترجمه عمومی + ویراستاری 90
2 ترجمه تخصصی + ویراستاری 110
3 ترجمه تخصصی + ویراستاری + اعمال نکات س‫ئ‬ویی 125
4 ترجمه تخصصی + ویراستاری + اعمال نکات س‫ئ‬وی + ارائ‬ه یک عکس 130
5 CMS ترجمه تخصصی + ویراستاری + اعمال نکات س‫ئ‬وی + ارائ‬ه یک عکس + بارگذاری روی CMS 145
6 ترجمه تخصصی + ویراستاری + اعمال نکات س‫ئ‬وی + ارائ‬ه یک عکس + بارگذاری روی CMS + نهایی‌سازی صفحه 155

پکیج‌های کی‌ورد ریسرچ آژانس دیجیتال توکان

پکیج ساختار محتوایی

پیشنهاد آغازین ما پکیج ساختار محتوایی است. در این پکیج ما با بررسی رقبای کسب‌وکار شما، و کی‌وردهای ضروری مرتبط با کسب‌وکارتان، یک ساختار محتوایی (با استراتژی پیلار و کلاستر) آماده خواهیم کرد تا محتوای سایت‌تان براساس آن در اصولی‌ترین صورت ممکن پیش برود. جزییات این پکیج عبارت‌اند از:

 • آنالیز کلمات کلیدی رقبا
 • استخراج ساختار محتوایی
 • پیاده‌سازی ساختار پیلار و کلاستر
 • استخراج 50 کلمه کلیدی اصلی براساس حجم جستجوی کاربران

ساختار محتوایی و استخراج کی‌وردهای فرعی برای هر محتوا

پکیج ویژه توکان مجموعه‌ای است از دو پکیج پیشین؛ و در آن هم استخراج و پیاده‌سازی ساختار محتوایی مشخص شده است، و هم بررسی کی‌وردهای فرعی برای هر مطلب، ریزفعالیت‌های این پکیج شامل موارد زیر خواهد بود:

 • آنالیز کلمات کلیدی رقبا
 • استخراج ساختار محتوایی
 • پیاده‌سازی ساختار پیلار و کلاستر
 • استخراج 50 کلمه کلیدی اصلی براساس حجم جستجوی کاربران
 • استخراج LSIها براساس میزان ارتباط با محتوا برای 50 محتوا
 • استخراج کلمات کلیدی فرعی براساس میزان جستجوی کاربران برای 50 محتوا

استخراج کی‌ورد فرعی برای هر محتوا

در صورت انتخاب این پکیج استخراج کی‌ورد فرعی برای مطلب درخواستی شما به‌صورت جداگانه انجام خواهد شد. این فعالیت به شما کمک خواهد کرد تا مطلب‌تان هم با کی‌وردهای فرعی و دیگر ترکیب‌های مشابه غنی‌تر شود و کیفیت سئویی بالاتری پیدا کند. پیشنهاد ما این است که حتما استخراج کی‌وردهای فرعی را در برنامه‌تان داشته باشید تا یک مطلب نه‌تنها در کی‌ورد اصلی، بلکه در کی‌وردهای فرعی نیز در موتورهای جست‌وجو بالا بیاید.

 • آنالیز کلمات کلیدی رقبا
 • استخراج ساختار محتوایی
تعرفه‌ها
پکیج هزینه (تومان)
نوشتن ساختار محتوایی جامع (50کی‌ورد) 2.500.000
کی‌وردهای فرعی برای محتوا 50.000
پکیج ویژه
نوشتن ساختار محتوایی جامع (50 کی‌ورد) + کی‌وردهای فرعی
4.000.000
آنالیز سایت و نوشتن فایل آنالیز برای ON PAGE و‬‬ OFF PAGE + یک جلسه مشاوره رایگان (بررسی مشکلات) 4.500.000

دانلود پکیج‌های کی‌ورد ریسرچ آژانس دیجیتال توکان

سوالات متداول

تاثیر بازاریابی محتوا بر کسب‌وکار ما چیست؟

مشتریان روزانه با حجم بسیار زیادی از تبلیغات مواجه می‌شوند. این حجم بالا باعث شده تا آن‌ها کمتر به تبلیغات توجه کرده و به آن واکنش نشان‌ دهند. یک بازاریابی محتوای خوب، بیشتر از روش‌های دیگر تبلیغاتی کسب‌وکار شما را مطرح می‌کند. این موضوع درگیری مشتری را افزایش داده و به جلب اعتماد او منجر می‌شود.

بهترین استراتژی بازاریابی محتوا کدام است؟

مسلما استراتژی بازاریابی محتوای هر کسب‌وکار با کسب‌وکار دیگر متفاوت است. عواملی چون هویت، سیاست‌های کلی، برنامه‌ها و اهداف هر کسب‌وکار در تعیین استراتژی مناسب برای آن موثرند و هیچ فرمولی کلی برای همه وجود ندارد.

چه نتایجی از بازاریابی محتوا حاصل می‌شود؟

نتایج حاصل از بازاریابی محتوا ارتباط مستقیمی با اهداف و نیازهای کسب‌وکار شما دارد. به طور کلی این نتایج عبارتند از: افزایش آگاهی از برند، افزایش تعامل، افزایش رتبه، افزایش اعتبار، جذب مشتری جدید، حفظ مشتری قبلی، بازگشت سرمایه.

تفاوت بازاریابی محتوا با سئو چیست؟

هدف سئو افزایش رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو است که به افزایش بازدید آن منجر می‌شود و وظیفه بازاریابی محتوا جلب توجه و جذب مخاطبی است که با استفاده از سئو به سوی وب‌سایت شما روانه شده‌اند.

آیا محتوای تولید‌شده توسط آژانس توکان بر اساس قوانین سئو هستند؟

محتوای تولیدشده توسط آژانس توکان به‌صورت پکیج‌های گوناگون ارائه می‌شود. در برخی از این پکیج‌ها رعایت قوانین سئویی هم در نظر گرفته می‌شود. اما در مجموع قوانین کلی نگارشی و زبانی لازم در محتوای تولیدشده رعایت می‌شوند و در صورت درخواست اعمال قوانین سئو، بهینه‌سازی محتوا نیز صورت می‌گیرد.

آیا موضوعات محتوا توسط آژانس توکان تعیین می‌شوند؟

موضوعات محتوا توسط سفارش‌دهنده تعیین می‌شوند اما در صورت درخواست، امکان ارائه پکیج‌هایی که در آن‌ها موضوع محتوا توسط آژانس توکان صورت بگیرد هم وجود دارد.

فرآیند ثبت سفارش محتوا در آژانس توکان به چه صورت است؟

شما ابتدا محتوای درخواستی خود را مطرح کرده و بعد یکی از پکیج‌های محتوایی ما را با راهنمایی کارشناسان‌مان انتخاب می‌کنید. سپس ما یک محتوای نمونه برای شما آماده می‌کنیم. این محتوای نمونه با تضمین بازگشت هزینه ارائه می‌شود و اگر مورد پسند شما نبود هزینه دریافتی بابت آن عودت داده می‌شود. پس از ارائه محتوای نمونه، در صورت تمایل شما قرارداد عقد شده و محتوای مورد نظر طبق برنامه تحویل داده می‌شود. هزینه محتواهای تحویل‌‌داده‌شده نیز در پایان هر ماه محاسبه و فاکتور آن در اختیار شما قرار می‌گیرد.

زمان تحویل محتوا توسط آژانس توکان چقدر است؟

زمان تحویل با توجه به تعداد و نوع محتوای درخواستی متغیر است که در روند عقد قرارداد برنامه‌ریزی‌های لازم با هماهنگی شما صورت می‌گیرد.

تعرفه محتوا در آژانس توکان چگونه است؟

تعرفه محتوا با توجه به درخواست‌های سفارش‌دهنده مبنی بر تعداد و نوع محتوا تعیین می‌شود.

سفر تا اوج با اولین گام آغاز می‌شود. از ما بپرسید که چگونه قرار است دیجیتال مارکتینگ کسب‌وکارتان را متحول کنیم.

۶۴۰۶۳۱۳۲

به طور کلی بازاریابی محتوا شامل تولید محتوای مناسب و انتشار آن در زمان مناسب برای مخاطب مناسب است. همه این موارد با توجه به هویت برند، سیاست‌های کلی، برنامه‌ها و اهداف آن تعیین می‌شوند.

نظر خود را ثبت کنید

تماس با ما