سئو و بهینه‌سازی

سئو و بهینه‌سازی مجموعه‌ای از فرآیندها است که به بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج ارائه‌شده در موتور‌های جستجو منجر می‌شود. هدف از این کار افزایش میزان بازدید وب‌سایت است.

تماس با ما

یکی دیگر از خدماتی که توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ توکان ارائه داده می‌شود، فرآیند سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت است. کارشناسان ما با بررسی شرایط فعلی وب‌سایت شما، کلیدواژه‌های مورد نظر و البته رقبای شما، پروپوزالی ارائه می‌دهند که در آن اقدامات لازم برای بهبود رتبه وب‌سایت مشخص شده است. سپس با رفع مشکلات فنی و محتوایی تلاش می‌کنند تا وب‌سایت شما در فهرست نتایج موتورهای جستجو، جایگاه بهتری را به خود اختصاص دهد. فرآیند سئو و بهینه‌سازی تاثیر بسیار بالایی در افزایش ترافیک و بازدید هدفمند از وب‌سایت دارند. در واقع به این ترتیب کاربرانی جذب وب‌سایت شما می‌شوند که به خدمات ارائه‌شده توسط شما بیشتر نیاز دارند و در نتیجه پتانسیل بالایی در تبدیل شدن به مشتری دارند.

فرآیند سئو و بهینه‌سازی

سئو یعنی بهینه‌سازی برای موتورهای جستجو. در واقع با رعایت قوانین سئویی، وب‌سایت یا صفحه وب مورد نظر، جایگاه بهتری در فهرست نتایج ارائه‌شده توسط یک موتور جستجو به دست می‌آورد. سئو سایت به دو بخش سئو داخلی (on-page) و سئو خارجی (off-page) تقسیم می‌شود. سئو داخلی یعنی ارائه محتوای باکیفیت در ساختار و چهارچوبی اصولی و با سرعت بالا؛ که شامل بهینه سازی محتوا، بهینه سازی کدنویسی و بهینه سازی سرور و هاست می‌شود. سئو خارجی یعنی بررسی تمام موارد خارجی سایت برای بهبود جایگاه آن؛ که شامل بررسی رقبا، ساخت بک‌لینک و رپورتاژ آگهی، وبلاگ‌نویسی، تبلیغات در سایت‌های دیگر و... می‌شود. رعایت قوانین سئویی و بهینه سازی به افزایش ترافیک و بازدید وب‌سایت منجر می‌شود که در نتیجه کاربران بیشتری با خدمات و محصولات ارائه‌شده توسط آن وب‌سایت آشنا می‌‌شوند. در نهایت این امر به افزایش میزان فروش و سودآوری منتهی می‌شود. زمان لازم برای برای انجام فرآیند سئو و بهینه سازی کوتاه نیست اما نتیجه حاصل از آن بسیار رضایت‌بخش خواهد بود. هزینه‌های انجام این فرآیند نیز پس از بررسی شرایط فعلی وب‌سایت، نیازهای آتی آن و صد البته میزان رقابت در کلیدواژه‌های مدنظر، تعیین می‌شود.

مراحل انجام خدمت سئو و بهینه‌سازی سایت در آژانس توکان


تماس با آژانس توکان

1

کامل کردن فرم اولیه درخواست خدمات سئو و بهینه‌سازی سایت

2

دریافت کلمات کلیدی از مشتری و بررسی آن‌ها

3

بررسی وب‌سایت توسط تیم سئو توکان و ارائه پروپوزال

4

نهایی‌سازی کلمات کلیدی و عقد قرارداد

5

تمرکز بر بهینه‌سازی سایت و سئو داخلی و سئو تکنیکال

6

تمرکز بر بهبود سئو خارجی

7

ارائه گزارش‌های منظم عملکرد

8

سوالات متداول

اهمیت سئو در چیست؟

اگر شما همه اصول را رعایت کنید و محتوای خوبی در وب‌سایت خود ارائه دهید، تا زمانی که قوانین سئویی وب‌سایت شما رعایت نشده باشد متاسفانه جواب زحمات خود را نمی‌گیرید و میزان بازدید سایت شما بالا نخواهد بود. از طرفی مخاطبان نیز به وب‌سایت‌های برتر بیشتر اعتماد کرده و بیشتر از آن‌ها خرید می‌کنند.

آیا تضمینی برای رسیدن به رتبه اول گوگل وجود دارد؟

الگوریتم‌های گوگل دائما در حال تغییر هستند و هیچ‌کس نمی‌تواند تضمین کند که شما رتبه اول را به دست آورده و همیشه در این جایگاه می‌مانید. این امر به‌خصوص در مورد کلیدواژه پُررقابت صدق می‌کند. نکته مهم در این است که شما نیز وب‌سایت خود را دائما با این تغییرات وفق دهید تا همچنان رتبه بالایی داشته باشید.

زمان لازم برای سئو یک وب‌سایت چه‌قدر است؟

این زمان برای هر وب‌سایتی متفاوت است. به همین دلیل متخصص سئو پس از بررسی فنی و محتوایی سایت، پروپوزالی به شما ارائه می‌دهد که در آن نیازهای وب‌سایت و زمان لازم برای حل آن‌ها اعلام شده است.

چگونه تاثیر سئو بر سایت خود را ببینم؟

بعد از بهبود رتبه وب‌سایت شما، بازدید از آن افزایش پیدا می‌کند. برای بررسی میزان این افزایش می‌توانید از ابزارهایی چون گوگل آنالیتیکس استفاده کنید و نحوه عملکرد وب‌سایت خود را زیر نظر داشته باشید.

در پروژه‌های سئو کلیدواژه‌ها بر چه اساسی انتخاب می‌شوند؟

کلیدواژه‌ها یا بر اساس درخواست سفارش‌دهنده انتخاب می‌شوند و یا بر اساس نیاز او توسط کارشناس سئو پیشنهاد می‌شوند. کلیدواژه‌های پیشنهادی به‌گونه‌ای انتخاب می‌شوند که مخاطب هدفمندتری را به وب‌سایت مدنظر جذب کرده و از طرفی رقابت در آن‌ها نیز بالا نباشد. این امر هزینه‌های فرآیند سئو وب‌سایت را تا حد زیادی کاهش داده و در عین حال بازده بالایی دارد.

هزینه انجام پروژه‌های سئو به چه صورت تعیین می‌شود؟

پس از بررسی شرایط فعلی وب‌سایت، نیازهای آتی آن، و با توجه به تعداد کلیدواژه‌های مد نظر و رقابت آن‌ها هزینه‌‌‌های انجام پروژه‌های سئو تعیین می‌شوند.

سفر تا اوج با اولین گام آغاز می‌شود. از ما بپرسید که چگونه قرار است دیجیتال مارکتینگ کسب‌وکارتان را متحول کنیم.

۶۴۰۶۳۱۳۲

به طور کلی سئو سایت یعنی فرآیندی که به افزایش رتبه آن در نتایج ارائه‌شده توسط موتورهای جستجو و افزایش بازدید آن از این طریق منجر می‌شود.

نظر خود را ثبت کنید

تماس با ما